HP’nin Metal Jet 3D yazıcısı, bir sonraki arabanızın inşasını yapabilir!

September 26th, 2018 Haberler
5
İnsanlar metali şekillendirmek için yıllar boyunca pek çok yöntem geliştirdi. Bunların başında kalıba dökme, bir makine atölyesinde delikler delmek gibi yöntemler gelmektedir. Günümüzde bunlara bir yenisi daha ekleniyor: 3D baskı. 3D Printer’ları kullanılarak metallere artık her şekli vermek mümkün.

Günümüzde yazıcı konusunda dev bir marka olan HP, 3D yazıcı sektörüne de giriş yapıyor. 400.000$ değerinde bir makine ile metal yaratmayı hedefleyen şirket bu makinesine “Metal Jet” ismini verdi. Metal Jet ile metal veya çelik seri üretim halinde ve çok daha uygun fiyatlara işlenebilecek. (more…)

Samsung SmartThings Tracker

September 26th, 2018 Genel
4
Samsung, SmartThings Tracker adlı yeni ürününü piyasaya çıkarıyor. Bu ürün, bluetooth yerine LTE-M teknolojisini kullanarak çalışıyor. Bu sayede gerçek bir izleyici olarak kullanmak mümkün oluyor. Örneğin evcil hayvanınıza takarak veya çocuğunuza vererek onun gerçek zamanlı konumu izleyebiliyorsunuz. İzleyicideki güç düğmesine iki kez basıldığında, SmartThings uygulaması aracılığıyla konumu gönderir ve ayrıca SOS göndermek için bir seçenek bulunmaktadır. Bluetooth ile çalışmadığı için aradaki mesafenin ne kadar olduğnun bir önemi yok. Bataryası bir kez doldurulduğunda 1 haftaya kadar dayanabilen bu ürün evdeki diğer Samsung ürünleriyle bağlantılı da çalışabiliyor. (more…)

Bilim Adamları Sahra Çölüne Yağmur Yağdırabilirler!

September 26th, 2018 Haberler
3
Bilim adamları, sürekli genişleyen Sahra Çölü’ne yağmur yağdırmak ve bitki örtüsünü çeşitlendirmek için bir yol bulmuş olabilir. llinois Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi tarafından yayınlanan raporlara göre çölde büyük bir rüzgar ve güneş enerjisi kurulumu yerel sıcaklık, yağış ve bitki örtüsünü artıracak ve bölgeye fayda sağlayabilecektir. Güçlü bir rüzgar ve dev güneş panelleri kullanılarak yağış yaratmayı planlayan bilim adamları bu sayede bitki örtüsünün de gelişeceğini söylüyor. (more…)

Google Ve Mastercard’ın Gizli Anlaşması

September 26th, 2018 Haberler
2
Geçtiğimiz yıl Google, dijital ortamda verilen reklamların offline satışa olan etkilerini ölçümlediğini komuoyuna duyurmuştu. İnsanların bilmediği kısım ise bunun nasıl yapıldığıydı. Uluslararası haber ajansı Bloomberg tarafından ortaya çıkarılan gizli anlaşmaya göre Google, yapılan kredi kartı işlemlerinin bilgisini almak için Mastercard’a yüklü miktarda bir para ödedi. Söylentilere göre; Mastercard aldığı bu paraya ek olarak reklam gelirlerinin bir kısmını da alacağı konusunda anlaşma sağlandı.

(more…)

Medyadan Haberler: Haziran’18

June 13th, 2018 Genel, Haberler
instagram-video-suresi-uzuyor

Instagram’dan video alanında önemli yenilik

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’a amacının çok ötesinde bir yenilik geliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, kullanıcılar 1 saate varan videoları Instagram’a yükleme imkanına sahip olacak. Platform şu anda video içerikler için 60 sn, Hikayeler içinse 15 saniyeye kadar olan videolara izin veriyor. WSJ’nin kaynakları, söz konusu uzun videoların içerik üreticilere açık olacağını belirtiyorlar.

Instagram’da video süresi 1 saate çıkıyor
Journal’a göre Instagram’da 1 saat kadar yüklenebilecek olan uzun videolar, yatay formatın aksine dikey formata odaklanıyor. Ayrıca sürenin artmasıyla beraber kullanıcıların platformda geçirdiği sürenin de artması amaçlanıyor. Instagram’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, bu yenilikle ilgili iddialar şu an sadece WSJ’ye ait. Yeni özelliğin ne zaman geleceği ilgili bir iddia bulunmuyor ancak şimdiye kadar kısa videolara odaklanan Instagram’ın, köklü değişikliği ile beraber uygulamanın reklam gelirleri için yeni fırsatlar sunacağı kesin.

KAYNAK: DigitalAge (more…)