HP’nin Metal Jet 3D yazıcısı, bir sonraki arabanızın inşasını yapabilir!

September 26th, 2018 Haberler
5

İnsanlar metali şekillendirmek için yıllar boyunca pek çok yöntem geliştirdi. Bunların başında kalıba dökme, bir makine atölyesinde delikler delmek gibi yöntemler gelmektedir. Günümüzde bunlara bir yenisi daha ekleniyor: 3D baskı. 3D Printer’ları kullanılarak metallere artık her şekli vermek mümkün.

Günümüzde yazıcı konusunda dev bir marka olan HP, 3D yazıcı sektörüne de giriş yapıyor. 400.000$ değerinde bir makine ile metal yaratmayı hedefleyen şirket bu makinesine “Metal Jet” ismini verdi. Metal Jet ile metal veya çelik seri üretim halinde ve çok daha uygun fiyatlara işlenebilecek.

HP için 3D metal baskının başkanı Tim Weber, “Özellikle ana metaller, özellikle çelikler için seri üretime olanak sağlayacağız” dedi.

HP, deneyimli metal imalat ortakları ve Volkswagen ve Johnson & Johnson Medical Devices gibi müşterilerle anlaşmalar imzaladı. Bir sonraki arabanızın dişlileri veya süspansiyon bağlantıları, bu yeni dijital üretim yönteminden kısmen yapılmışsa, şaşırmayın!

Günümüzde küçük olan 3D printing sektörünün 2030-2035 yılları arasında 10 milyar dolarlık bir sektör haline geleceği tahmin ediliyor.

https://www.cnet.com/news/hp-metal-jet-3d-printer-may-build-next-cars-parts/

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>