Medyadan Haberler

November 9th, 2017 Haberler
InstagramPaidPartnershipWithHero

Instagram markalı içerik aracını sundu

Artık “[marka adı] ile ücretli işbirliği” (Paid Partnership) etiketi, İstatistikler’e erişimi olan tüm Instagram hesapları tarafından kullanılabilecek.

Markalı içerik aracı, içerik üreticilerin bir markayla iş ortaklığı yaptıkları bilgisini daha net bir şekilde sunabilmelerini sağlayarak, onlara değerli istatistikler sunacak. Bu aracın daha fazla yaygınlaşması, içerik üreticiler, markalar ve topluluklar arasındaki şeffaflığı artıracak.

Markalı içerik aracının daha geniş bir şekilde kullanıma sunulmasıyla birlikte Instagram’ın sistemleri, Instagram politikalarına aykırı içerikler tespit ettiğinde içerik üreticileri uyarmaya başlayacak. İçerik üreticiler, uyarıyı aldıklarında iş ortaklarını etiketleme fırsatına sahip olacaklar. Instagram, bu uyarılar ile içerik üreticilerin “[marka adı] ile ücretli işbirliği” etiketini kullanmaya alışmasını ve buna paralel olarak Instagram’daki şeffaflığın artmasını amaçlıyor.

Bugün Instagram’ın markalı içerik aracını kullanan ve bu sayede iş birliği yaptıkları işletmeler için değer yaratan, aynı zamanda da etkileşim elde eden uluslararası kişi ve markalar arasında Cristiano Ronaldo, Star Wars ve Vogue İngiltere yer alıyor.

Kaynak: Mediacat

Yeni gelir arayışında olan Twitter aylık aboneliğe yöneldi: 99 dolara profilinizin reklamını yapın

Görece küçük şirketlerin de Twitter’ın geniş reklam havuzuna dahil olabilmesi için atılan bu adım ABD ve Birleşik Krallık kullanıcılarına açıldı. “Promote Mode” ismiyle anılan bu sisteme şimdilik sadece mobil uygulama üzerinden erişilebiliyor.

Hatırlayacağınız üzere “Promote Mode”u kullanan kişiler aslında bir kampanya yaratmakla uğraşmıyor öyle ki bu sistem bir tweet atmaktan farksız diyebiliriz. Siz tweetinizi normal bir şekilde atmaya devam ediyorsunuz ve Twitter başkalarının ana sayfasında öne çıkaracağı tweetleri programatik olarak seçiyor.

Basın açıklamasında Promote Mode müşterilerini neler beklediğini göstermek için @RIMtailing hesabından bahseden Twitter, bu hesabın şimdiye kadar 30 yeni takipçi kazandığını ve 30,000 yeni görüntüleme aldığını ifade etti.

31 Ekim’den bu yana Promote Hizmetini test eden TNW’nin Sosyal Medya Direktörü Matt Navarra ise fazladan 7 takipçi kazandı ve 12,000 görüntüleme aldı. Bu durumdan memnun olmayan Navarra bu konuyu ele alan bir tweet de attı. Hali hazırda 20 bin takipçisi olan Navarra’yı memnun etmek zor olabilir ancak küçük işletmelerin haftada 7 takipçiyi ilgi çekici bulması olası.

Birçok analiz aracına da sahip olan Promote Mode, organik erişimleri ve satın alınan erişimleri ayrı ayrı görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

twitter

Twitter’ın “Promote Mode” modelini öne çıkarma nedeni büyük ihtimalle art arda 3 çeyrek boyunca düşüş gösteren reklam gelirleri. Twitter Temmuz ayında üç aylık kazanç raporunu sunarken reklam gelirlerinin yıllık bazda yüzde 8 gerilediğini belirtmişti.

Bu reklam modeli şimdilik sadece ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanıma açıldı. Denemek isteyen küçük işletmelerin biraz daha beklemesi gerekebilir.

Kaynak: Webrazzi

online-alisveris

Türkiye’nin dörtte biri online alışveriş yapıyor…

Türkiye’de internet üzerinden gerçekleşen ödeme tutarı 2011 yılında 18,7 milyar liradan 2016 yılı itibariyle 68,4 milyar liraya ulaştı. 2017 yılının ilk 6 aylık dilimindeki online alışveriş tutarı ise 44,4 milyar lira olarak gerçekleşti.

Ajans Press’in 2018 Yılı Programı’ndan derlediği bilgilere göre 2005-2016 arası dönemde toptan ve perakende ticaret sektöründe 7,3 milyar dolar, konaklama ve yiyecek sektöründe ise 750 milyon dolarlık uluslararası çapta yatırım gerçekleşti.

Teknolojinin getirdiği yenilikler, online alışverişi kolaylaştıran mobil uygulamalar ve rekabet ortamının öne çıkmasıyla beraber elektronik ticaret hacmi son yıllarda hızlı bir ivme kazandı. PRNet’in incelemesine göre 2017 yılı içerisinde e-ticaret ve online alışverişi konu alan 12 bin 886 haber yansıması tespit edilirken, geçtiğimiz yıl yapılan haber sayısı ise 11 bin 77 oldu.Araştırmayla ilgili medyada öne çıkan başlıklar incelendiğinde internetten kartlı yapılan ödemelerin son 5 yılda 3 kattan fazla arttığı bilgisi saptandı.2011 yılında yüzde 8,4 olan internetten alışveriş yapanların oranının 2017 yılı itibariyle yüzde 24,9’a ulaşması bekleniyor.

 

Kaynak: Marketing Türkiye

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>