Samsung SmartThings Tracker

September 26th, 2018 Genel
4

Samsung, SmartThings Tracker adlı yeni ürününü piyasaya çıkarıyor. Bu ürün, bluetooth yerine LTE-M teknolojisini kullanarak çalışıyor. Bu sayede gerçek bir izleyici olarak kullanmak mümkün oluyor. Örneğin evcil hayvanınıza takarak veya çocuğunuza vererek onun gerçek zamanlı konumu izleyebiliyorsunuz. İzleyicideki güç düğmesine iki kez basıldığında, SmartThings uygulaması aracılığıyla konumu gönderir ve ayrıca SOS göndermek için bir seçenek bulunmaktadır. Bluetooth ile çalışmadığı için aradaki mesafenin ne kadar olduğnun bir önemi yok. Bataryası bir kez doldurulduğunda 1 haftaya kadar dayanabilen bu ürün evdeki diğer Samsung ürünleriyle bağlantılı da çalışabiliyor.

Evdeki ışıklar veya güvenlik kamerası gibi ürünlerle bağlandıktan sonra eve varış sensörü gibi farklı amaçlarla da kullanmak mümkün olabiliyor. Örneğin, eve giriş yaptığınız zaman ışıkların otomatik açılmasını sağlayabiliyorsunuz veya evcil hayvanınıza taktığınızda ve hayvanınız belli bir mesafeden uzağa gittiğinde uyarı mesajı alabiliyorsunuz.

 

 

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/9/10/17841570/samsung-smartthings-tracker-gps-lte-m

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>